Dětské komody: Praktické a stylové úložné řešení pro dětský pokoj


Dětský pokoj je místem, kde se dítě cítí bezpečně a pohodlně. Aby byl pokoj pro dítě co nejpříjemnější, je třeba věnovat pozornost nejen výběru nábytku, ale také jeho umístění a organizaci.

Proč zvolit komodu?

Mezi nejpraktičtější a nejstylovější úložné řešení pro dětský pokoj patří komody. Ty nabízejí dostatek úložného prostoru a zároveň jsou vhodné pro různé věkové kategorie dětí.

Navíc, díky různým designům a barevným provedením, lze komodu snadno sladit s celkovým stylem pokoje.

Co zvážit při výběru komody?

Při výběru komody pro dětský pokoj je třeba zvážit několik faktorů. Jedním z nich je velikost komody a její umístění v pokoji.

Důležité je také zvážit, jaký typ věcí bude komoda uchovávat. Pokud se jedná o oblečení, je vhodné zvolit komodu s věšákem nebo s více zásuvkami. Pokud je komoda určena pro hračky, mohou být výhodné otevřené police.

Jak komodu správně umístit?

Umístění komody v dětském pokoji je důležité. Měla by být umístěna na místě, kde bude snadno dostupná pro dítě a zároveň nebránit v pohybu v pokoji.

Je také vhodné umístit komodu poblíž postele nebo šatní skříně, aby byly věci snadno dostupné a dítě nemuselo dlouho hledat.

Při umístění komody je také důležité zvážit bezpečnost. Komoda by měla být pevně ukotvena ke zdi, aby nedocházelo k převrácení.

Pro zvýšení bezpečnosti je také vhodné zvolit komodu s kulatými rohy a bez ostrých hran.

Pro větší bezpečnost dítěte je také vhodné zvolit komodu s bezpečnostními zámky na zásuvkách, aby se dítě nemohlo zranit při otevírání.

Výběr komody pro dětský pokoj je důležitým krokem při zařizování pokoje. Správně zvolená komoda nejenže nabídne dostatek úložného prostoru, ale také může být stylovým prvkem celého pokoje.

Nábytek pro dětský pokoj si můžete vybrat na našem eshopu.

Příspěvek byl publikován v rubrice PROFI blog a jeho autorem je PROFI blog. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.