Jak vybrat správné hrnce pro sklokeramickou desku?


Sklokeramické desky jsou stále oblíbenější volbou při výběru kuchyňského sporáku. Mají hladký povrch, který je snadný na údržbu, a navíc vypadají velmi moderně. Pokud se rozhodnete pro sklokeramickou desku, je důležité vybrat také správné hrnce, aby byl výsledek vaření co nejlepší.

1. Materiál hrnce

Nejlepší volbou pro sklokeramickou desku jsou hrnce z litiny nebo nerezové oceli. Tyto materiály mají vynikající vodivost tepla, což znamená, že se teplo rovnoměrně rozloží po celém povrchu hrnce. To zajišťuje, že vaše jídlo bude vařené rovnoměrně a bez připálení.

Naopak byste se měli vyhnout hrncům z hliníku nebo mědi. Tyto materiály mají horší vodivost tepla, což může vést k nerovnoměrnému vaření a připálení jídla.

2. Velikost hrnce

Velikost hrnce by měla odpovídat velikosti plotýnky na sklokeramické desce. Pokud je hrnec příliš malý, může se teplo rozprostřít mimo plotýnku a způsobit přehřátí desky. Naopak, pokud je hrnec příliš velký, může se teplo rozprostřít nerovnoměrně a způsobit připálení jídla.

3. Tvar hrnce

Pro sklokeramickou desku jsou nejvhodnější hrnce s rovným dnem a rovnými stěnami. Tyto hrnce mají nejlepší kontakt s plotýnkou a umožňují rovnoměrné rozložení tepla. Hrnce s křivým dnem nebo zakřivenými stěnami mohou způsobit nerovnoměrné vaření a připálení jídla.

4. Ochranná vrstva

Pokud máte novou sklokeramickou desku, může být užitečné použít hrnce s ochrannou vrstvou. Tato vrstva chrání desku před poškrábáním a zabraňuje vzniku skvrn. Existují speciální hrnce s keramickým povrchem, které jsou ideální pro sklokeramické desky.

Vybrat správné hrnce pro sklokeramickou desku může být náročné, ale důležité. Pokud se budete držet těchto tipů, můžete si být jisti, že vaše jídlo bude vařené rovnoměrně a bez připálení.

Navštivte naše stránky a najděte si ten správný hrnec pro vaši sklokeramickou desku.

Příspěvek byl publikován v rubrice PROFI blog a jeho autorem je PROFI blog. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.